ساختار معاونت
پیوندها

آمار بازدید کنندگان
بازديدکنندگان اين صفحه: 587332
بازديدکنندگان امروز: 671
کل بازديدکنندگان: 5550236
بازديدکنندگان آنلاين: 2
زمان بارگزاري صفحه: 1.4532 ثانيه
اخبار > راه اندازی سامانه ثبت فشار خون


  چاپ        ارسال به دوست

راه اندازی سامانه ثبت فشار خون

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم از راه اندازی سامانه ثبت فشار خون به صورت خود اظهاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، محمدرسول مهدوی با اشاره به اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون گفت: این طرح از 27 اردیبهشت ماه آغاز شده که تا 15 تیرماه ادامه خواهد داشت.
وی تصریح کرد: همشهریان می توانند از 18 خردادماه با مراجعه حضوری به مراکز و پایگاه های بهداشتی استان، نسبت به بررسی فشار خون خود اقدام کنند.
وی بیان داشت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون قصد دارد افرادی که نسبت به پرفشاری خون خود اطلاعی ندارند، شناسایی و نسبت به پیامدهای این بیماری مطلع کند.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: همگان می توانند در این طرح شرکت کنند و گروه های هدف طرح نیز افراد بالای 30 سال، بانوان باردار و بیماران کلیوی هستند.

مهدوی اذعان داشت: اطلاعات بیماران شناسایی شده که مبتلا به پرفشاری خون هستند در قالب برنامه خطرسنجی قلبی و عروقی در سامانه ای ثبت می شود.

وی گفت: سامانه ای با عنوان ثبت فشارخون به شیوه خود اظهاری نیز راه اندازی شده که تمامی افراد بالاي ۳۰ سال می‌توانند با مراجعه به آن به آدرس salamat.gov.ir پرسش نامه مربوطه را پر کرده و اقدام به ثبت فشار خون خود کنند.

 

 


١٣:١٦ - يکشنبه ٥ خرداد ١٣٩٨    /    شماره : ٣٢٥٨٩    /    تعداد نمایش : ١٥٣خروج