ساختار معاونت
پیوندها

آمار بازدید کنندگان
بازديدکنندگان اين صفحه: 14890
بازديدکنندگان امروز: 1867
کل بازديدکنندگان: 5778464
بازديدکنندگان آنلاين: 5
زمان بارگزاري صفحه: 1.1406 ثانيه
درباره اداره امور حقوقی

به دنبال ارتقاء شبكه بهداشت و درمان قم به دانشكده علوم پزشكي، دفتر امور حقوقي از سال 1375 تحت حوزه رياست دانشكده تشكيل و از آن تاريخ فعاليتهاي خود را در راستاي حفظ و استيفا و جلوگيري از تضييع حقوق و منافع دانشكده انجام داده است.   

با تبديل دانشكده علوم پزشكي به دانشگاه در سال 1383 برحجم و گستره فعاليتهاي دفتر امور حقوقی افزوده شده و از سال 1391 و طبق تاپ چارت مصوب دانشگاه به اداره امور حقوقی، قراردادها و املاک تغییر عنوان داد و اينك به عنوان بازوي پرتوان حقوقي دانشگاه، تمام وظايف قانوني مربوطه را پيگيري مي نمايد.

 
اداره امور حقوقي در كليه امور حقوقي، قراردادها و املاک دانشگاه اعم از ستاد دانشگاه و واحدهاي تابعه شامل معاونتها- واحدهاي آموزشي(دانشكده‌ها)- بيمارستانها و… همكاري- نظارت- رسيدگي و اقدام مي‌نمايد.  

 اين اقدامات در مجموعه‌اي از فعاليت‌ها در زمينه امور قضايي(كيفري و حقوقي)، ثبتي، املاك، قراردادها ، مزايده ها ، مناقصه ها و اسناد متعهدين و بورسيه‌ها ، مكاتبات و مشاوره‌هاي حقوقي پاسخ به سوالات و… مي‌باشد كه مختصراً به آنها اشاره مي‌شود.

            1- امور قضائی:

کلیه پروندهای قضائی اعم از حقوقی و کیفری، کارگری و کلاً تمامی دعاوی مطروحه بر له یا علیه دانشگاه و واحدهای تابعه در این قسمت بررسی، رسیدگی و پیگیری میشود.

 

2- امور قراردادها:

شامل مکاتبات اولیه، دریافت توافقات و شرایط طرفین، تطبیق شرایط و مدارک مربوطه با مقررات و الزامات قانونی، تنظیم قرارداد، دریافت امضاء و تحویل قرارداد ثبت شده و پیگیرهای بعدی، بخشی از فعالیتهایی است که در این قسمت انجام می شود.


 

 3- امور مناقصه و مزایده ها:     

بعد از دریافت درخواست موضوع و تطبیق با شرایط قانونی مراحل ذیل انجام می شود: تهیه شرایط به تناسب موضوع مناقصه یا مزایده، اطلاع رسانی مربوطه از جمله درج در سایت مناقصات کشور و سایت دانشگاه و نیز درج در مطبوعات معتبر استان و در صورت نیاز روزنامه های کثیر الانتشار کشور با هماهنکی واحدهای مربوطه، مشارکت در برگزاری کمیسیون مناقصه و مزایده دانشگاه


 4- امور املاک:

با وجود عدم تعیین این قسمت در چارت سازمانی دفتر حقوقی و با توجه به وقفی بودن بخش زیادی از املاک دانشگاه و ضرورت حل مشکلات مرتبط و دریافت اسناد ملکی، حجم گسترده ای از فعالیتها مربوط به املاک دانشگاه بوده و علاوه بر پیگیری پرونده های دعاوی ملکی مطروحه در محاکم قضائی، اقدام به تهیه مدارک و استنادات قانونی و دریافت اسناد ملکی از طریق مراجع قانونی از دغدغه های اصلی دفتر امور حقوقی در این زمینه می باشد.

 

 

 

 

        5- امور مشاوره و پاسخگوئی به استعلامات

بخش قابل توجهی از فعالیتهای دفتر امور حقوقی در جهت ارائه مشاوره و پاسخگوئی به استعلامات حقوقی به واحدهای زیر مجموعه دانشگاه و همکاران عزیز اختصاص دارد. مخاطبین این بخش بصورت حضوری و یا تلفنی و همچنین از طریق مکاتبه اقدام به سؤال و استعلام نموده و متناسب با آن پاسخ خود را دریافت می نمایند.