ساختار معاونت
پیوندها

آمار بازدید کنندگان
بازديدکنندگان اين صفحه: 475785
بازديدکنندگان امروز: 737
کل بازديدکنندگان: 4719085
بازديدکنندگان آنلاين: 7
زمان بارگزاري صفحه: 1.4196 ثانيه
اخبار > آیین شکرگزاری تکمیل بیمارستان فرقانی قم برگزار شد.


  چاپ        ارسال به دوست

آیین شکرگزاری تکمیل بیمارستان فرقانی قم برگزار شد.

در مراسمی با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم، آیین شکرگزاری تکمیل بیمارستان فرقانی قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، دکتر ابوالفضل ایرانی خواه امروز در آیین شکرگزاری تکمیل بیمارستان فرقانی قم گفت: باید در ابتدا شاکر خداوند باشیم که این توفیق و همت را به ما داد تا بتوانیم در حرم اهل بیت(ع) این خدمت ارزشمند را انجام داده و پس از 20 سال بیمارستان فرقانی را که رها شده بود، به سرانجام برسانیم.وی به حضور بیماران در بیمارستان فرقانی و استفاده از امکانات آن اشاره کرد و عنوان داشت: این بیمارستان به عنوان یک مجموعه تخصصی و جنرال در استان است و همین که امروز شاهد هستیم بیماران از این بیمارستان فاخر و در خور شان مردم قم استفاده می کنند، خداي متعال را شاكريم. اين توفيق مصداق خدمت صادقانه ، همدلي و همزباني است كه در راستاي رهنمودهاي مقام معظم رهبري به آن اهتمام ورزيده و اقدام عملي شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم ضمن قدردانی از همه کسانی که در احداث این پروژه همکاری کرده اند گفت: باید از همه مسئولان استانی و شهری به ویژه مسئولانی که در متن اجرای این پروژه ما را کمک کردند و همچنین از خادمان مردم در دانشگاه علوم پزشکی قم قدردانی کنم که اگر همت والای آنها و این روحیه بسیجی و جهادی نبود، نمی توانستیم به این خدمت ارزشمند و خداپسندانه دست یابیم.
دکتر ایرانی خواه گفت: همچنین باید از اصحاب بهداشت و درمان استان که با وجود همه مشکلات اعتباری و مالی و با وجود اینکه 10 ماه پزشک و پرستار ما کارانه حق الزحمه خود را دریافت نکرده، قدردانی کنم چرا که با افتخار می گویم این عزیزان حتی ذره ای اجازه ندادند تعهدات وزارت بهداشت در حوزه طرح تحول نظام سلامت زمین مانده و در اجرای آن خللی ایجاد شود.
وی بیان داشت: البته در این خصوص پرداخت مطالبات دانشگاه علوم پزشکی قم، پیشنهادهایی نیز به مسئولان استان داده شده از جمله اینکه به بانک ها یا موسسات اعتباری اجازه دهند که به سازمان های بیمه گر استان تسهیلات بانکی واگذار کرده تا این سازمان ها نیز طلب خود را به دانشگاه علوم پزشکی پرداخت و ما بتوانیم کارانه حق الزحمه پزشکان و پرستاران را واریز کنیم.
قائم مقام وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، با اشاره به برکات طرح تحول نظام سلامت تصریح کرد: این طرح موجب شد تا هزینه های کمرشکنی که مردم باید بابت هزینه های درمان می دادند از بین برود و کلیات آن نیز توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شده که در ادامه روند آن هیچ خدشه ای وارد نخواهد شد.
دکتر ایرانی خواه با بیان اینکه ما در حوزه بهداشت و درمان به توسعه زیرساخت ها اهتمام داریم گفت: از ابتدا در این زمینه برنامه ریزی کردیم تا بتوانیم عقب ماندگی های شهر مقدس قم را در این زمینه برطرف کنیم.
وی به پروژه های دیگر دانشگاه علوم پزشکی قم اشاره کرد و گفت: به لطف خداوند توانستیم 350 تخت بیمارستانی را در بیمارستان فرقانی دایر و تا نیمه اول سال آینده 800 تخت بیمارستانی دیگر را نیز به مجموعه تخت های استان اضافه خواهیم کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: علاوه بر این پروژه بیمارستان سازی، احداث بیمارستان منطقه نیروگاه، بیمارستان امیرالمومنین(ع)، کلینک های ویژه،اورژانس هوایی، فیزیوتراپی و... نیز در دست اجرا است که با راه اندازی آنها تحولی عظیم در توسعه زیرساخت های بهداشت و درمان قم صورت می گیرد.دکتر اکرمی معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی قم در این مراسم با اشاره به خدمات ارائه شده در خصوص احداث بیمارستان فرقانی گفت: در این زمینه باید از مسئولان و همه همکاران در دانشگاه که زحمات گسترده ای برای این اقدام انجام دادند، قدردانی کنیم.
وی عنوان داشت: این بیمارستان 17 سال رها شده بود که با دستور دکتر ایرانی خواه رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم و تامین اعتبار مورد نیاز، عملیات اجرایی آغاز و تلاش کردیم تا در سریعترین زمان ممکن و با بهترین کیفیت به اتمام برسانیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی قم ادامه داد: یکی از مشکلات ما این بود که در سال 94 بنا بر تفاهمنامه هایی که از قبل انجام شده بود نمی توانستیم برای بیمارستان اعتباری را کسب کنیم و به همین منظور به فکر دریافت تسهیلات بانکی افتاده و 50 میلیارد تومان وام دریافت کردیم.
دکتر اکرمی گفت: از مهرماه سال 93 پروژه مجدد در دستور کار قرار گرفت و نخستین پرداختی از سوی بانک نیز اسفند 93 پرداخت شد.
وی گفت: از همان زمان اجرای پروژه تا آخرین روز حداقل در هفته دو تا سه جلسه پنج ساعته در کارگاه بیمارستان برگزار می شد تا بتوانیم با بیان مسائل کارشناسی در هموارسازی مشکلات تلاش و بیمارستان را تکمیل و در اختیار مردم قرار دهیم.


مهندس سید حسن رضوی در آیین شکرگزاری تکمیل بیمارستان فرقانی قم ضمن ابلاغ سلام استاندار قم گفت: در ابتدا باید از هیئت امنا و هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی قم و به ویژه دکتر ایرانی خواه رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قدردانی کنم که با همت و روحیه جهادی اقدام به تکمیل و راه اندازی بیمارستان فرقانی قم کردند.
وی گفت: سیاست دولت در برنامه ریزی ها بر این است که مباحث محیط زیست، آب و سلامت را در محور مباحث خود قرار دهد و اگر بخواهیم این سه سال فعالیت دولت را بررسی کنیم، متوجه این امر شده و اقدامات بسیار خوبی نیز صورت گرفته است.
مهندس رضوی به برنامه ششم توسعه اشاره کرد و گفت: در این برنامه نیز آن چیزی که برای دولت اهمیت داشته 6 موضوع آب، محیط زیست، بهداشت، خدمات ریلی، گردشگری و خدمات IT بوده است که باید زیرساخت های آن فراهم شود.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم به موضوع اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: راه اندازی بیمارستان فرقانی در چنین وضعیتی مصداق اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی در استان بود که مدیریت دانشگاه با یک تصمیم شجاعانه و با بهره گیری از امکانات موجود این امر مهم را محقق کرد.
وی گفت: در این پروژه شاهد بودیم که از منابع مالی بهترین بهره بری صورت گرفت و ار فرصت استفاده شد تا تحولی عظیم در سطح استان رخ دهد.
مهندس رضوی گفت: در حوزه بیمارستان سازی و توسعه زیرساخت ها در قم اقدامات بسیار ارزشمندی انجام شده که از همه مسئولان و دست اندرکاران امر قدردانی می کنیم.١١:٤٠ - سه شنبه ٢٦ بهمن ١٣٩٥    /    شماره : ٢٦١١٧    /    تعداد نمایش : ١٥٤خروج